ANA SAYFA İLANLAR ALICILAR SATICILAR YATIRIMCILAR BİLGİLER HAKKIMDA
Hızlı Arama
İlan
Tipi
Şehir
Semtler
Detaylı Arama        
Projeler
» Alemdağ Emlak Konutları » Atapol Polat Konakları » Casa Bella » Casa Fiore » Casa Grande » Casa Mia » Çamlık Villaları » Dap Şelale Premium Residence » Doğa Ata Konakları » Elysium Garden » Elysium Park » Evidea Evleri » Finansbanklılar Sitesi » Greenland Villaları » Neveser Taşdelen Konakları » Optimum / Ömerli » Ömerli Park Villaları » Parkverde
Bölgeler
» Alemdağ » Çekmeköy » Ömerli » Reşadiye » Taşdelen
Cumhur Ersin
(530) 100 18 00
www.cumhurersin.com
İletişim Formu
İsim
e-posta
Telefon
Mesajınız
 
3. köprüye Çinliler talip

Resmi temaslarda bulunmak üzere Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Çin Ticaret Bakanı Chen Deming ile görüştü.

Çağlayan, görüşmenin ardından 27-28 Eylül'de Pekin'de gerçekleştirilecek Karma Ekonomik Komisyon (KEK) toplantısı öncesinde üzerinde uzlaşma sağlanan konuları açıkladı.

Çinlilerin 3. boğaz köprüsüne talip olduklarını ifade eden Çağlayan, 3-4 gün önce Çin büyükelçisinin konuyu kendisine ilettiğini ancak kendisinin ticaret bakanı ile görüşüp teyit almak istediğini aktardı. 3. Boğaz köprüsüne ilişkin Çinlilerin görüşlerini dinlediğini ifade eden Çağlayan, gazetecilerin "Siz ne yanıt verdiniz?" sorusu üzerine, "Serbest piyasa pazarımız açık, piyasamız açık bu konuda bir engel yoktur. Ben de Sayın Bakana dedim ki 'buyurun kapımız açık nasıl istiyorsanız.' Bu konuda zaten ihale standartları ve şartları bellidir. Yani benim açımdan bir engel gözükmüyor" dedi.

Çinlilerin 3. boğaz köprüsüne yüklenici firma olarak katılabilecekleri gibi bir Türk firmasıyla ortaklık kurarak da girmek istediklerini dile getirdiklerini belirten Bakan Çağlayan ya da 3. Boğaz köprüsüne finansman desteği de sağlayabileceklerini söylediklerini aktardı.


Kaynak : Hurriyetemlak.com

3 Ekim 2009, Cumartesi

« geri
TAYBO.NET