ANA SAYFA İLANLAR ALICILAR SATICILAR YATIRIMCILAR BİLGİLER HAKKIMDA
Hızlı Arama
İlan
Tipi
Şehir
Semtler
Detaylı Arama        
Projeler
» Alemdağ Emlak Konutları » Atapol Polat Konakları » Casa Bella » Casa Fiore » Casa Grande » Casa Mia » Çamlık Villaları » Dap Şelale Premium Residence » Doğa Ata Konakları » Elysium Garden » Elysium Park » Evidea Evleri » Finansbanklılar Sitesi » Greenland Villaları » Neveser Taşdelen Konakları » Optimum / Ömerli » Ömerli Park Villaları » Parkverde
Bölgeler
» Alemdağ » Çekmeköy » Ömerli » Reşadiye » Taşdelen
Cumhur Ersin
(530) 100 18 00
www.cumhurersin.com
İletişim Formu
İsim
e-posta
Telefon
Mesajınız
 
Fikirtepe'ye bakmadan daire almayın
Türkiye'nin gündeminde olan Kentsel Dönüşüm Yasası ile ilgili ne düşünüyorsunuz? İstanbul'un hangi bölgeleri kentsel dönüşüm için uygun?

Retürk Emlak'ın CEO'su Aşkın Çınar, kentsel dönüşüm yapılırken  tarihi dokulara da zarar verilmemesi gerektiğini söyledi. Çınar, "Türkiye'nin uzun süredir gündeminde olan, uygulaması gecikmiş önemli projelerinden biridir Kentsel Dönüşüm. Gecikmiş bir proje olması nedeniyle bir an önce hayata geçirilmesi ve İstanbul'un yeni suretine kavuşması gerekir. Deprem riski, çarpık yapılaşma, imara uygun olmayan binalar, alt yapı eksikliği, yeşil azlığı, yaşam alanlarının daralması gibi yaşam kalitesinin her geçen gün düştüğü bu şehir başta deprem olmak üzere pek çok tehlike ile karşı karşıya. Dolayısıyla hayata geçirilmesi elzem olan dönüşüm riskleri azaltacağı gibi bölgesel pek çok avantajı da bizlere kazandıracak. Elbette dönüşümün gerçekleşeceği bölgenin tüm tarihi, demografik, alt yapısal özellikleri incelenerek, dokulara zarar vermeden, bölgede yaşayan insanlar mağdur edilmeden gerçekleşmeli ve yapılaşma her şeyden önce deprem korunaklı olmalı." Dedi.

6 Eylül 2012, Perşembe

« geri
TAYBO.NET