ANA SAYFA İLANLAR ALICILAR SATICILAR YATIRIMCILAR BİLGİLER HAKKIMDA
Hızlı Arama
İlan
Tipi
Şehir
Semtler
Detaylı Arama        
Projeler
» Alemdağ Emlak Konutları » Atapol Polat Konakları » Casa Bella » Casa Fiore » Casa Grande » Casa Mia » Çamlık Villaları » Dap Şelale Premium Residence » Doğa Ata Konakları » Elysium Garden » Elysium Park » Evidea Evleri » Finansbanklılar Sitesi » Greenland Villaları » Neveser Taşdelen Konakları » Optimum / Ömerli » Ömerli Park Villaları » Parkverde
Bölgeler
» Alemdağ » Çekmeköy » Ömerli » Reşadiye » Taşdelen
Cumhur Ersin
(530) 100 18 00
www.cumhurersin.com
İletişim Formu
İsim
e-posta
Telefon
Mesajınız
 
2B'de ilk mektuplar postalandı

2B Yasası kapsamında, arazi kullanıcılarına kanunun avantajlarını anlatabilmek ve bir an önce başvurularını sağlamak amacıyla Türkiye'de ilk kez Adana'da bilgelendirici mektup gönderilmeye başlandı.

Adana Defterdarı Tamer Utkucu, "2B Yasası kapsamında, kanunun avantajlarını anlatabilmek ve bir an önce başvurularını sağlamak amacıyla bilgelendirici mektuplar gönderiyoruz. Bu mektupları da Türkiye'de ilk kez Adana olarak biz 2B arazisi kullanıcılarının adına gönderiyoruz. Mektubun içeriği ise kanununun faydalarını, avantajlarını anlatıp bizimle iletişime geçebilecekleri, başvuru yapabilecekleri adresleri göstermek ve iletişim adreslerini telefon adreslerini içeriyor. Tüm 2B arazisi kullanıcı vatandaşlarımıza bu duyurular ulaştırılacak" dedi.

Utkucu, Adana'da 11 bin 455 adet 2B taşınmazı bulunduğunu ve yaklaşık 20 bine yakın hak sahibi kullanıcının var olduğunu belirterek, bugüne kadar 2 bin 500 kişinin başvuruda bulunduğunu da söyledi.


Başvuru süresinin kaçırılmaması ferektiğini de hatırlatan Utkucu, "30 Ekim 2012 tarihine kadar mutlaka bu başvurularını yapmaları gerekiyor. Aksi takdirde bu avantajlardan yararlanamayacakları gibi taşınmazlarından tahliye edilmeleri gündeme gelebilir, ecri misil alınabilir ve ihaleyle satışa çıkarılabilir ve herhangi bir vatandaşımız bu taşınmazı edinebilir" dedi.

Ödemelerle ilgili hatırlatmada da bulunan Utkucu, "Milli Emlak Genel Tebliğine göre 2B arazisi kullanıcıları başvuru bedelini, başvuru süresinin bitim tarihine kadar ödemek şartı ile bedel ödemeksizin başvuru yapabilecekler. Fakat bu başvuru bedellerini 30 Ekim 2012 ye kadar son başvuru tarihine kadar getirip saymanlıklara veya bankalarda açılmış olan hesaplara yatırmaları gerekiyor" diye konuştu.

6 Eylül 2012, Perşembe

« geri
TAYBO.NET