ANA SAYFA İLANLAR ALICILAR SATICILAR YATIRIMCILAR BİLGİLER HAKKIMDA
Hızlı Arama
İlan
Tipi
Şehir
Semtler
Detaylı Arama        
Cumhur Ersin
(530) 100 18 00
www.cumhurersin.com
İletişim Formu
İsim
e-posta
Telefon
Mesajınız
 
Taşdelen
Taşdelen
Bu blgede ev aramak iin tklayn...

Taşdelen Tarihçesi


 
27 Mart 1994 tarihinde ilk defa yapılan YEREL SEÇİMLE BELDE BELEDİYE' si statüsüne kavuşan SULTANÇİFTLİĞİ BELDESİ , ünlü TAŞDELEN suyunun çıktığı , Turistik Şile asfaltının içinden geçtiği ÖMERLİ ve DARLIK SU TOPLAMA HAVZASI kuşağında kalan 3 tarafı Ormanlarla kaplı yeşili bol olan ve İSTANBUL halkının yaz aylarında Mesire ve Piknik alanı olarak tercih ettiği yaklaşık 500 yıla yakın bir geçmişi olan İSTANBUL civarındaki şirin sayılan beldelerden biridir. 
 
Beldemizin Sultançiftliği olan ismi Bakanlar Kurulunun 18.03.2002 gün ve 2002/3887 sayılı kararı ile TAŞDELEN Beldesi olarak değiştirilmiştir. Beldemizin Nüfusu 2007 yılı Nüfus Sayımı sonucuna göre 39774'dır.

Taşdelen Mesire Yeri

 

 

Çam, Meşe, Kayın ve Göknar ağaçlarıyla kaplı nezih bir mesire yeridir. 800 dönüme yayılan bu güzelliği öne çıkaran asıl zenginlik ise, orman içindeki çeşmelerden gürül gürül akan ünlü Taşdelen Suyu' dur.

Taşdelen' in tabiat değerleri, güler yüzlü personeli, bakımlı sahaları ve ulaşım kolaylığı ile bütünleşince Anadolu yakasının cazibe merkezi olarak öne çıkıyor. Orman içi yollarla çeşitli yönlere yürüyüş ve koşu yapma imkanı bulunmaktadır.

Ailenizle oturup kendi sofranızı hazırlayabileceğiniz gibi, restoran ve büfe kısmından da bu hizmetleri talep edebilirsiniz.

Taşdelen‘e Nasıl Giderim


 
 

Üsküdar-Şile TEM yolu üzerinden yada kendi aracınızın yanısıra toplu taşıma vasıtalarıyla da ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıylla nasıl geleceğinizi öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın. http://gis.iett.gov.tr/map.asp  

 

TAYBO.NET